Vážení klienti,
všechny služby probíhají dle individuální domluvy bez omezení, samozřejmě se všemi vládou nařízenými pravidly a ochrannými prostředky.
Logo Salón Milady

Baňkování

Baňkování

Baňkování je metoda stará asi pět tisíc let a vznikla ve starém Egyptě. Vychází z tradiční čínské medicíny a pro svoji účinnost se rozšířila do různých kultur a končin světa.

Zpočátku se na baňkování používaly zvířecí rohy. V dnešní době jsou nejvíce rozšířené skleněné a nebo plastové baňky.

Baňková masáž, baňkování, se provádí pomocí baněk vyrobených z různých materiálů, které se po vytvoření podtlaku přikládají hrdlem přímo na kůži příslušné části těla. Přiložená baňka se díky podtlaku přisaje a díky tomu dojde k uvolnění i hluboko uložených svalových tkání. Vyvolaný tah přispívá ke stimulaci podkožního cévního i lymfatického systému a příznivě ovlivňuje průtok krve i lymfy v hlouběji uložených tkáních. Lokálně vede k urychlení metabolismu kožních a podkožních buněk, k rychlejšímu a účinnějšímu odstraňování nahromaděných odpadních a toxických látek, ke stimulaci potních i mazových žlázek a příznivě tak působí na zlepšení kvality kůže. Slabý nebo silnější tah působí i v hlubších vrstvách, vede k intenzivnějšímu cévnímu i lymfatickému průtoku svaly. Příznivě tak ovlivňuje odbourávání nepříjemného pocitu únavy a napomáhá odstraňování nebo zmírňování bolesti. Baňkování je výborná metoda při revmatizmu.

Baňkování je vhodnou doplňkovou metodou klasické masáže. Doba trvání baňkové masáže je individuální, závislá na konkrétním problému a lokalizaci.

Vyzkoušejte baňkovou masáž:

Budete relaxovat při příjemné hudbě a za svitu svíček. Nejdříve Vám masérka přisaje baňky na záda a nechá je působit. Dále Vám namasíruje nohy včetně chodidel, čímž dojde k ještě lepšímu uvolnění organismu. Na závěr prožijete příjemnou baňkovou masáž zad. Ta spočívá v tom, že masérka baňku přisává a snímá v krátkých intervalech a poté zkušenými hmaty přejíždí jednou menší baňkou po zádech a páteři.

Po baňkách zůstávají modřinky různé intenzity podle toho, jak moc máte ztuhlé svaly. Modřinky ale během několika dnů změní barvu a postupně zcela zmizí.

Nedoporučuji tuto metodu před dovolenou (z estetických důvodů).

Po baňkování budete odcházet zcela uvolnění a zrelaxovaní. Budete se cítit, jako by vám vyměnili stará záda za nová.