Vážení klienti,
od 11. 5. 2020 je znovu otevřeno. Všechny služby budou probíhat bez omezení dle individuální domluvy, samozřejmě se všemi nařízenými ochrannými prostředky.
Logo Salón Milady

Baňkování

Baňkování

Baňkování je metoda stará asi pět tisíc let a vznikla ve starém Egyptě. Vychází z tradiční čínské medicíny a pro svoji účinnost se rozšířila do různých kultur a končin světa.

Zpočátku se na baňkování používaly zvířecí rohy. V dnešní době jsou nejvíce rozšířené skleněné a nebo plastové baňky.

Baňková masáž, baňkování, se provádí pomocí baněk vyrobených z různých materiálů, které se po vytvoření podtlaku přikládají hrdlem přímo na kůži příslušné části těla. Přiložená baňka se díky podtlaku přisaje a díky tomu dojde k uvolnění i hluboko uložených svalových tkání. Vyvolaný tah přispívá ke stimulaci podkožního cévního i lymfatického systému a příznivě ovlivňuje průtok krve i lymfy v hlouběji uložených tkáních. Lokálně vede k urychlení metabolismu kožních a podkožních buněk, k rychlejšímu a účinnějšímu odstraňování nahromaděných odpadních a toxických látek, ke stimulaci potních i mazových žlázek a příznivě tak působí na zlepšení kvality kůže. Slabý nebo silnější tah působí i v hlubších vrstvách, vede k intenzivnějšímu cévnímu i lymfatickému průtoku svaly. Příznivě tak ovlivňuje odbourávání nepříjemného pocitu únavy a napomáhá odstraňování nebo zmírňování bolesti. Baňkování je výborná metoda při revmatizmu.

Baňkování je vhodnou doplňkovou metodou klasické masáže. Doba trvání baňkové masáže je individuální, závislá na konkrétním problému a lokalizaci.

Vyzkoušejte baňkovou masáž:

Budete relaxovat při příjemné hudbě a za svitu svíček. Nejdříve Vám masérka přisaje baňky na záda a nechá je působit. Dále Vám namasíruje nohy včetně chodidel, čímž dojde k ještě lepšímu uvolnění organismu. Na závěr prožijete příjemnou baňkovou masáž zad. Ta spočívá v tom, že masérka baňku přisává a snímá v krátkých intervalech a poté zkušenými hmaty přejíždí jednou menší baňkou po zádech a páteři.

Po baňkách zůstávají modřinky různé intenzity podle toho, jak moc máte ztuhlé svaly. Modřinky ale během několika dnů změní barvu a postupně zcela zmizí.

Nedoporučuji tuto metodu před dovolenou (z estetických důvodů).

Po baňkování budete odcházet zcela uvolnění a zrelaxovaní. Budete se cítit, jako by vám vyměnili stará záda za nová.